Den české kultury Česká besedy Horní Daruvar

  • Posted on:  čtvrtek, 23 červen 2022 00:00

OBLÍBENÁ AKCE NA PODBORECH
V mnoha krajanských spolcích v Chorvatsku jsou největší slavností Dny české kultury. Jedná se o přehlídku českých tanců, písní, hudby až po gastronomii a řadu dalších elementů. Česká beseda Horní Daruvar uspořádala 11. června Den české kultury, v jejich případě slavnost, vzdávající hold jedné z nejkonzumovanějších plodin – bramborám, respektive bramborákům (smaženým plackám ze syrových brambor). Horní Daruvar je zatím jediná Beseda pořádající soutěž v přípravě této české pochoutky a jak je vidět, nemá nouzi o soutěžící. Letos se kromě domácích přihlásily týmy z krajanských spolků z Lipovce, Šibovce, Garešnice, Tréglavy, Hrubečného Pole, Bjelovaru, loňští vítězové Dečci popečci a hosté z Kašavy (ČR), tedy devět týmů. Po soutěži následoval program a večer majáles.

Počasí bylo příznivé a návštěvnost velká. Soutěžní týmy se připravovaly na stáncích rozmístěných na hřišti u místního domu, kde se už od 16 hodin ručně strouhalo, míchalo a smažilo, většinou na tzv. pekách, jen Bjelovarští zvolili pánve a elektrické sporáky. Vůně bramboráků přilákala mnoho návštěvníků, mezi nimi i daruvarské místostarosty Vandu Ceglediovou a Vladimíra Bílka, poslance za českou a slovenskou menšinu, předsedkyni Svazu Čechů Annu-Marii Štrumlovou Tučkovou a řadu dalších hostů.
Předseda hornodaruvarské Besedy Damir Malina informoval: „Soutěžící dostali 25 kg brambor, které poskytla továrna na chipsy Intersnack Adria z Hercegovce, 5 kg hladké mouky, 30 vajec, 4 l mléka. Olej nebo sádlo, koření, vegetu, česnek a sůl si museli přinést. Vloni soutěžilo deset skupin, stejně jako v roce 2019, předloni se kvůli koroně akce nekonala, letos jich bylo devět,“ a dodal, že každý spolek měl připravený stánek, který si sami vyzdobili. Na bjelovarském byly vyšívané kuchařky, Dečci popečci si ho ozdobili legračními vzkazy, na šiboveckém byly moučníky a staré nádoby, na tréglavském a hrubečnopolském čerstvé květiny. Letošní novinkou byl přenosný foto-kartonový rám, u kterého se mohl každý vyfotit. Týmy tak mají jedinečnou fotku na památku i s vhodným rámečkem.
KULTURNĚ-UMĚLECKÝ PROGRAM
Po odpolední soutěžní části se konal program. Konferenciérka Mirela Malinová Resová uvedla, že probíhal pod patronátem Rady pro národnostní menšiny Chorvatska, Svazu Čechů a města Daruvaru. Kromě domácí Besedy v něm účinkovaly Česká obec Bjelovar a Spolek Maďarů z Veliké Pisanice. Improvizované jeviště, obklopené balíky slámy a starými rekvizitami, byl vybaven kulisou znázorňující zemědělce vyorávajícího brambory, dílo místní tvůrčí skupiny, která měla stánek s vlastními výrobky u místního domu. Čest zahájit a ukončit tuto nejvýznamnější slavnost podborské Besedy měly místní krojované děti s pásmem písní za doprovodu na kytaru české učitelky Ilony Kirchnerové. Za svůj výkon sklidily velký potlesk publika.
Spolek Maďarů z obce Velika Pisanica se představil hudbou a zpěvem. Tancem, zpěvem a hudbou program obohatila nejpočetnější skupina, Česká obec Bjelovar. Velká taneční skupina Srdéčko předvedla několik tanců včetně temperamentního čardáše. Do kroku jim zpívala vokální skupina Rozmarýnky a hráli Staří přátelé, kteří později doprovázeli i pěvecký sbor Kateřina. V závěru přidali i své vlastní vystoupení, v němž hráli a zpívali české a chorvatské písně. Program končil písničkami v podání Podboraček za doprovodu na klávesy Miroslava Klígla-Jéži, vystoupením besední kapely a dětské skupiny.
NEJLEPŠÍ BRAMBORÁKY PŘIPRAVILI ŠIBOVEČTÍ
Devět týmů včetně českého z Kašavy soutěžilo, kdo připraví nejlepší bramborák. Hodnotila se nejen zlatá barva, ale hlavně chuť, slanost, dostatek česneku a koření. Tříčlenná komise šéfkuchařů: Dario Pinkava a Slavica Jurićová z restaurace Queen a Anamarie Tothová z kuchyně domova důchodců rozhodla, že je letošním vítězem Česká beseda Šibovec. Druzí byli daruvarští Dečci popečci (vítězi z roku 2021) a třetí Beseda z Lipovce (vítězi z r. 2019), všichni získali hodnotné odměny. Ostatní účastníci, kteří se řídili českým příslovím: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se,“ obdrželi uznání za účast a upomínkové předměty.
Hlavně, že všichni měli dobrou náladu a přispěli ke zdárnému průběhu této zajímavé slavnosti. Také domácí kuchařský tým, který se postaral o občerstvení po programu, udělal velký kus práce. Samozřejmě, jaká by to byla slavnost bez piva a vína – vypilo se 750 litrů staročeského a 50 l vína. Na majálesu, který trval až do dvou hodin ráno, se všichni dobře bavili. K tanci jim vyhrávalo duo otec a syn Stráníkovi z Dolan a Dečci popečci do půlnoci smažili bramboráky. D. Malina v závěru konstatoval, že s akcí je velice spokojen. A my dodáme: „Klobouk dolů všem, kteří se na této úspěšné akci podíleli.“       Text a foto A. Raisová

1. místo – Šibovec, předsedkyně Besedy Sanela Mildová: „Pečeme s láskou a smíchem. Do směsi přidáváme majoránku a hodně česneku. 2. místo jsme dostali v roce 2021. Na soutěže ve smažení bramboráků na Podbory jezdíme každoročně, jsme tu už posedmé. Moc se nám tu líbí. Je tu skvělá atmosféra. Protože naše Beseda smaží bramboráky skoro na všech akcích, kterých se účastníme, jsme rádi, že všem ten náš bramborák chutná. Pro nás ta největší odměna, když nás za něj někdo pochválí.“

2. místo – Dečci popečci, Dalibor Janota: „Brambory strouháme částečně na hrubo a na jemno. Máme tajnou surovinu, ale neprozradíme jakou. Náš tým tvoří samí chlapi, proto je nám ctí, že zrovna my jsme dostali cenu. Zatím jsme zde soutěžili třikrát a obsadili všechna tři místa. Z toho vloni jsme byli první.“

3. místo – Lipovec, předsedkyně Besedy Mája Krejčová: „My jsme tu už posedmé. Zatím jsme se dvakrát umístili na předních místech a letos jsme třetí. Moc rádi sem jezdíme a dobře se tu bavíme. Bramboráky připravujeme podle receptu: hodně lásky a dobré nálady. Náš tým do směsi přidává majoránku z Česka a navíc máme tajný přídavek, ale ten neprozradíme.“

Starosta hasičů z Kašavy (ČR) Roman Šumšál – „S hasiči z Horního Daruvaru spolupracujeme od roku 1997. Každoročně se navštěvujeme, letos od 10. do 12. června. Podboráci k nám jezdí na hasičskou pouť. Jsme dobří kamarádi nejen s nimi, ale i s ostatními dobrovolnými hasiči, i z Lipovce. Spíme v hasičské zbrojnici. Na Dnu bramboráků soutěžíme podruhé, letos jsme bohužel nezvítězili, ale naposled v roce 2019 co jsme tu byli, jsme byli druzí. Z Česka jsme si přivezli brambory odrůdy Berber.“

FOTO na facebooku

Read 22 times

Nové číslo Jednoty

 Jednota 26 2022

V Jednotě číslo 26, která vychází 2. července 2022, čtěte:
- Svaz Čechů udělil odměny a uznání úspěšným žákům a učitelům
- Kaptolští oslavili Den české kultury a Den otevřených dveří
- I žáci českých škol na udělení Oskara vědomostí v Záhřebu
- Daruvarská Holubička na folklorním festivalu v Přerově
- Hasiči z Dolan na setkání ve Všeradicích v České republice
- O tajemníku Československého svazu Stanislavu Veselém
- Shrnutí jednotlivých článků v chorvatštině
- Lokální zprávy, pravidelné rubriky, povídky, vtipy, zajímavosti

Arhiva

Kliknite ovdje kako biste pogledali sve članke u arhivi